Przenośny generator prądu do domu – do czego może służyć i jak wybrać najlepszy?

Redakcja

13 czerwca, 2024

Zakup przenośnego generatora do użytku domowego pozwala na niezawodne zasilanie podczas przerw w dostawie prądu. Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję przy jego wyborze!

Do czego można zastosować generator prądu?

Przenośny generator prądu do domu może być niezwykle przydatny w różnych sytuacjach, szczególnie w przypadku awarii zasilania lub gdy nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Oto kilka zastosowań dla przenośnego generatora prądu:

  • Awaryjne zasilanie – w przypadku czasowych wyłączeń prądu, generator może zasilać podstawowe urządzenia domowe, takie jak lodówka, oświetlenie czy system alarmowy.
  • Prace budowlane i remontowe – na placach budowy, gdzie nie ma jeszcze podłączenia do sieci, generator może zasilać elektronarzędzia i inne sprzęty elektryczne.
  • Rekreacja – może być używany na działce rekreacyjnej lub podczas biwakowania, aby zapewnić zasilanie sprzętu RTV, AGD czy oświetlenia.

Jak wybrać przenośny agregat prądotwórczy?

W sprzedaży znajdują się rozmaite generatory prądu SUMERA MOTOR – https://sumeramotor.pl/ Wybierając najlepszy przenośny generator prądu do domu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

Moc

Wybierz generator o mocy adekwatnej do urządzeń, które planujesz zasilać. Moc pozorną generatorów prądu przemiennego określa się w woltoamperach (VA), a typowe domowe generatory mają moc od 0,5 do kilku kVA1.

Typ silnika i paliwo

Generatory mogą być benzynowe, dieslowskie lub na gaz LPG. Benzynowe są dostępne z silnikami dwusuwowymi i czterosuwowymi, przy czym te drugie są wydajniejsze. Generatory dieslowskie są ekonomiczniejsze w eksploatacji, a na gaz LPG – choć najwięcej spalają – mogą być tańsze w użytkowaniu ze względu na niższą cenę paliwa.

Przenośność

Dla domowego użytku odpowiednie są generatory o niewielkich gabarytach, które są łatwe do przenoszenia. Niektóre modele mają formę walizki, co ułatwia transport.

Funkcje

Przy wyborze właściwego generatora najlepiej zapoznać się dokładnie z jego funkcjami. Do domu polecane są proste w obsłudze generatory prądu, na przykład wyposażone we wtyczki pozwalające na bezpośrednie podłączenie do nich urządzeń, systemy bezpieczeństwa redukujące ryzyko awarii i zniszczenia sprzętów.

Hałas

Jeśli ważny jest komfort, generatory prądu powinno się również dobierać pod kątem ich hałasu określanego w decybelach. Im niższa wartość, tym generator będzie cichszy.

Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie określić swoje potrzeby i wybrać generator, który najlepiej je spełni. Możesz również skonsultować się z ekspertem lub przeczytać recenzje różnych modeli, aby dokonać najlepszego wyboru.

Artykuł sponsorowany.

Polecane: